تبلیغات
اعتدال
10:50 ب.ظ
57
سکوت مرگبار
سکوت مرگبار

                        
 این روزها حرفهای جدیدی از قول آقای هاشمی نقل ونبات محافل شده.
چند روز قبل، از جناب هاشمی رفسنجانی چنین سخنانی نقل شد: «دولتی که ملت خود را بمباران شیمیایی کند عواقب سخت آن را خواهد دید همانگونه که صدام در بمباران حلبچه ننگ ابدی را بر خود خرید و دچار چنین سرنوشت هولناکی شد.» این سخنان اندکی بعد از سوی روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام تکذیب شد. سخنان هاشمی در تاریخ 9 شهریور در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نیز آبی بر آتش افروخته شده در فضای سایبری بود.
بنابر آنچه ایلنا منتشر کرده بود، آقای اکبر هاشمی رفسنجانی عصر روز یکشنبه در مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله‌ صالحی مازندرانی در شهر شیرگاه سوادکوه شمالی گفت: «مردم سوریه در این 2سال آسیب‌های فراوانی دیده‌اند، زندان‌ها مالامال از مردم است و دیگر ورزشگاه‌ها را بدل به زندان کرده‌اند، بیش از 100 هزار نفر کشته و میلیون‌ها آواره وضعیت اسفبار سوریه را بیش از پیش نمایان می‌کند.»
هاشمی سپس گفت: «مردم از طرف حکومت خودشان مورد حمله شیمیایی واقع شده‌اند و حالا هم باید منتظر حمله خارجی‌ها باشند.»
البته فایل های صوتی وتصویری زیادی در مورد این سخنان وجود دارد.ولی وزارت امور خارجه دوباره این سخنان را تکذیب کرد.

ازسویی دیگر
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد(عضومجلس خبرگان رهبری) بیان کرد: من به هاشمی گفتم که آنها صدا را دارند. هاشمی رفسنجانی در پاسخ به من گفت: "من صدا را خودم دیدم. صدا را درست کرد‌ه‌اند و خواسته‌اند که مثل من حرف بزنند. اصلاً این حرف و موضع من نیست. من گفتم آمریکا بهانه کرده که دولت سوریه علیه مردمش بمب‌های شیمیایی زده. گفتم آمریکا این‌طور گفته است نه‌ اینکه موضع من باشد. این جزو اسرائیلیات است که من چنین حرفی را زده باشم".
از سوی دیگر مواضع رئیس محترم جمهور نیز در روزهای اخیر شخصا و توسط وزیر امورخارجه بیان شد. این مواضع دقیقا همان مواضع تبیین شده توسط رهبریست.

رفع این ابهامات با یک تکذیب یا تایید توسط ایشان انجام خواهد شد. اما سکوت امروز ایشان یادآور سکوت تلخ 88 است. سکوت تلخی که موجب ضررهای زیادی به کشور شد.در دنیای ارتباطات و رسانه یک مصاحبه ساده با یک خبرگزاری معتبر پایان دهنده تمام این ابهامات خواهد بود.طبقه بندی: سیاسی،