تبلیغات
اعتدال
09:53 ب.ظ
71
اعتدال به سبک رهبر(4)
نرمش قهرمانانه
                                     
رهبر معظم انقلاب
در دیدار فرماندهان و پرسنل سپاه پاسداران:( ۱۳۹۲/۰۶/۲۶)

( عرصه دیپلماسی، عرصه لبخند و درخواست مذاکره و مذاکره است اما همه این رفتارها باید در چارچوب چالش اصلی فهم و درک شود. با مسئله ای که سالهای پیش نرمش قهرمانانه خواندم موافقم چرا که این حرکت در مواقعی بسیار خوب و لازم است اما با پایبندی به یک شرط اصلی. ایشان درک ماهیت طرف مقابل و فهم صحیح هدفگذاری او را، شرط اصلی استفاده از تاکتیک نرمش قهرمانانه اعلام کردند و افزودند: یک کُشتی گیر فنی نیز برخی مواقع بدلیل فنی نرمش نشان میدهد اما فراموش نمیکند که حریفش کیست و هدف اصلی او چیست؟)

بعضی ها برای رهبری تصمیم سازی می کنن. جلوتر از رهبر حرکت می کنن. از رهبر و حکمش برای خودشون و تو ذهنشون یه تصور ساختن وبعد همه چیز رو طبق تصور ذهنیشون برآورد می کنن. حالا اگه رهبر یه فرمانی دادند که با تمام بافته های ما فرق می کرد چه عکس العملی نشون میدیم؟ می گیم سلمنا و اطاعت می کنیم؟ یا شروع می کنیم به چون وچرا کردن.
بذارید برم سر اصل مطلب
یکی از سوالات اصلی جامعه امروز ما رابطه با آمریکا هست. یه عده مجذوب و شیفته رابطه با آمریکا هستند. خیال می کنند اگه ما با آمریکا رابطه برقرار کنیم همه چیز حل میشه. خیال می کنند آمریکا پیش خدمت ماست و نشسته منافع ما رو تامین کنه.
یه عده هم رابطه با آمریکا رو جزو حرمت های ابدی می دونند. فکر می کنن همونطور که حروم و حلال الهی لا یتغیره رابطه با آمریکا هم جزو کبائر الهی محسوب میشه.بابا حکم خدا هم در ادیان مختلف نسخ میشده وتغییر می کرده.
 باید دقت کرد تو قضیه رابطه با آمریکا منافع ملی مطرحه. تشخیص تامین منافع یا عدم اون به عهده رهبر معظمه.
لطفا از افراط و تفریط پرهیز کنیم.
طبقه بندی: کلام رهبر،